המאה העשרים ואחת מציעה חידושים, אשר גורמים לחיינו להיות נוחים יותר בכל התחומים.
חדשנות זו הגיעה גם אל חדרי השינה, וכיום יכול כל אדם למצוא לעצמו מיטות מתכווננות אשר משפרות את הנוחות, את השינה ואת הבריאות שלו.
מעבר לעובדה כי את המיטה ניתן למקם בדיוק בתנוחה בה אתם מעוניינים בעת שכיבה וזאת מבלי להניח ערימת כריות תחת הרגליים או הראש, מיטות אלו הן אורטופדיות ומאפשרות לכל לקוח לשמור על עמוד השדרה, הצוואר והכתפיים שלו, איברים החשובים לתפקוד התקין והשוטף של האדם.
מרוץ החיים נתפס פעמים רבות כמייגע והדבר שמצליח למלא אותנו באנרגיות מחודשות הן שעות השינה אותן אנו מקצים לעצמנו מדי יום.
ככל שאיכות המזרן עליו נשכב תהיה גבוהה יותר, כך גם הסבירות ששינתנו תהיה בריאה ועמוקה, תהיה גבוהה יותר. חוסר בשעות שינה או שינה לא טובה, פוגמת בחיי היום יום שלנו ומפריעה למרוץ החיים להתנהל כשורה.

מיטות מתכווננות הדרישה האחרונה
נתח שוק רחב מבקש כיום לרכוש מיטות מתכווננות על מנת לשפר את איכות החיים.
אם לפני שנים רבות היו מיטות אלו נחלת בעלי הממון בלבד, הרי שכיום עם התפתחות הטכנולוגיה והתחרות הרבה בשוק החופשי, כמעט כל אדם יכול להרשות לעצמו רכישה של מיטה מתכווננת.
טווחי המחירים של מיטות מסוג זה רחב ונקבע בהתאם לאיכות החומרים מהם מייצרים את המיטות ואיכות המזרונים שלהם.

מרבית מהאוכלוסייה אשר סובלת מבעיות גב אלו ואחרות, מעדיפה לרכוש לעצמה מיטות מתכווננות בהמלצת בעלי מקצוע ואורטופדים.
מיטה זו מספקת תמיכה נקודתית באזורים בגוף מהם אתם סובלים, ועל כן היא משפרת את בריאותכם (כמובן שיש לקחת בחשבון את איכות המזרן אותו אנו רוכשים).
מרבית מהיצרניות המובחרות אשר משווקות מיטות מתכווננות, נוהגות לייצר מזרונים אשר עשויים מחומר הנקרא לטקס או ויסקו ג'ל.
חומרים אלו מהם מייצרים מזרונים הם גמישים, ועל כן ניתן לכוון את המיטה לזוויות ולתנוחות להן אתם מייחלים.

כיצד בנויות מיטות מתכווננות
לרוב בונים מיטה מתכווננת על בסיס עץ אשר בו ישנם שלבי עץ רבים מתחברים האחד אל השני על ידי רצועות. הרצועות המחברות בין מוטות העץ הן אלו שלמעשה מאפשרות את גמישותה של המיטה ואת היכולת לכוון אותה לזווית הרצויה.
מאידך, ישנן מיטות מתכווננות אשר הבסיס שלהן מיוצר ממתכת, והמשטח כולו בנוי מסלילים שגם הם עשויים ממתכת. סלילי המתכת הגמישים, הם אלו המאפשרים את כיוון המיטה לזווית הרצויה.
בבואכם לרכוש מיטה מתכווננת עליכם לוודא כי החומרים ממנה בנויה המיטה, הם חומרים איכותיים אשר יחזיקו מעמד לאורך שנים למרות משקל גופכם הנח עליה מדי לילה.
עוד חשוב לוודא כי האפשרות לכוון את המיטה אינה מוגבלת וכי לא תיפגם יכולת הכיוון תוך זמן קצר שהרי זהו אחד הדברים החשובים ביותר לכל אדם המחליט לרכוש מיטות מתכווננות.