ויסקו אלסטיק זהו ספוג מוקצף עם זכרון , נחשב לחומר בריא וטוב מאוד לשינה.החומר המוקצץ עצמו פותח ע"י סוכנות החלל מזרון הויסקו הוצג לראשונה בשנת 1991 על ידי חברת Pedic-tempur מאז ועד היום הרבה חברות מובילות בעולם השינה פיתחו סוגים שונים של מזרונים איכותיים ובריאותיים מאוד לגוף האדם, וזאת על מנת להגיע למזרון האידיאלי המקנה את השינה הנעימה והבריאה ביותר.
אנו מציעים לבדוק את המזרונים ולזהות מה יותר נוח לכל לקוח ולקוח בנפרד, כיוון שהצרכים האישיים בין אדם לחברו שונים מאוד מבחינת צרכי השינה שלהם
במיזרוני הויסקו ישנן דרגות קושי שונות וכמות השימוש בויסקו כלומר עובי יריעת ספוג הזכרון .ישנן חברות המשלבות את קצף הזיכרון הלא הוא ספוג ויסקו אלסטיק עם קפיצי בונל או קפיצים מבודדים המונעים תנועה של צד אחד ומשנהו.כמו כן ישנן חברות יצרניות רבות בתחום מערכות שינה אשר משלבות במזרונים ספוגים שונים
ייחודו של קצף הזכרון הספוגי בנוסף לכך שהוא מפסיק להפעיל לחץ לאחר שהשוכב עליו מצא את מיקומו על במיטתו, הספוג שומר על טמפרטורת הגוף ובכך מחמם את האיזורים בגוף האדם ומרגיע אותם ותכונה זאת היא עוד סיבה שגורמת ליושן על מיזרונים אלה לתחושה של הקלה רוגע ומקנה בכך שינה נעימה והמשך יום נפלא. הבוקר נראה טוב מתמיד לאחר לילה של שינה על מיטה המצוידת במיזרון בעל ספוג זכרון.
כשבוחרים מזרון ספוג זכרון חשוב להקפיד על דרגת קושי התואמת למי שישן עליו.
יש מקרים בהם אנשים שסובלים מכאבי גב תחתון יחליפו את המזרון שהם ישנים עליו לרך יותר ובכך עלולים להחמיר את בעיות הגב. וכמובן שישנם מצבים בהם אדם הסובל מכאבי גב או שעבר פריצת דיסק ישן על מזרון קשה מדי עבורו ומצב גבו יהיה רע יותר.לכן מומלץ מאוד כשרוכשים מזרני ויסקו או כל מזרון אחר לבקש מהחברה שבא אתם רוכשים את המזרון תקופת התנסות של לפחות 10-14 ימים וזאת כיוון שבדרך כלל בימים הראשונים שאנו ישנים על המזרון בתחושותינו אין לנו אפשרות עדיין לדעת אם המזרון אכן נוח וטוב לנו או לא. הערכה נכונה לגבי איכותו וטיבו של המזרון תורגש ותקבע רק לאחר מספר ימים של שינה עליו.